domy w łomiankach

Dom czy mieszkanie – co wybierają Polacy

Polacy kupują coraz więcej nieruchomości. Co więcej, wzmożony rozwój przeżywa właśnie rynek deweloperski, bo najczęściej wybieramy domy i mieszkania z rynku pierwotnego, czyli zupełnie nowe. Wolimy mieszkania na nowoczesnych osiedlach czy jednak częściej wybieramy wolnostojące domu? W tej kwestii preferencje są różne.

Nie ma wątpliwości, że prywatna nieruchomość to ogromny komfort mieszkania. Domy w Łomiankach czy innych częściach obrzeży Warszawy dają możliwość cieszenia się nie tylko dużą przestrzenią, ale i własnym ogrodem. Polacy coraz częściej stawiają na takie rozwiązania. Nabywają domy, które dają im optymalne odprężenie i szansę na relaks po stresującym dniu. Największą popularnością cieszą się domy zlokalizowane na przedmieściach, dzięki czemu żadnym problemem nie jest codzienny dojazd do pracy w centrum stolicy.

Mieszkania wybierają znacznie częściej osoby, które lubią wielkomiejskie życie i nie przeszkadza im codzienny gwar. Deweloperzy sami potwierdzają, że coraz mniej nowoczesnych nieruchomości powstaje w centrum. Wszystko przez brak odpowiednich terenów. Osiedla powstają zaś w modnych dzielnicach, które wyróżniają się doskonałą infrastrukturą – to między innymi Mokotów czy Wilanów.

Większość Polaków mieszka w domach wolnostojących, ale bierzemy tu pod uwagę terytorium całej Polski, gdzie przeważają obszary wiejskie. W miastach i na ich obrzeżach królują bloki. Warto jednak zaznaczyć, że coraz więcej osób zaczyna „uciekać” z metropolii i planuje nabyć nieruchomość z dala od tętniących życiem ulic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *