stół interaktywny

Interaktywne pomoce dydaktyczne w szkołach

Dzieciństwo jest okresem, w którym uczymy się podstawowych umiejętności. To wtedy kształtuje się również nasz charakter oraz chęć poznawania świata. Warto o tym pamiętać, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Nauka od zawsze stanowiła niezbędnym elementem życia wielu z nas. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego, czy to na studiach, czy w pracy. Dochodzi do tego technologia, z którą mamy odczynienia każdego dnia. Dzisiejszy postęp wymaga od nas ciągłego rozwoju i nauki.
Podobnie jak w przypadku świata dorosłych technologia wkracza do szkół. Edukacja szkolna przechodzi coraz większą metamorfozę. Jeszcze kilka lat temu dzieci korzystały wyłącznie z książek i zeszytów. A lekcje informatyki polegały na utworzeniu konta pocztowego lub zrobienia kilku grafik w programach graficznych. Obecnie technologia idzie do przodu, przez co zmieniają się metody i narzędzia do pozyskiwania wiedzy.

Szczególną pozytywną zmianą jest połączenie aktywności ruchowej z nauką. Podczas zajęć wykorzystywany jest stół interaktywny, który jest dla dzieci atrakcyjną formą spędzenia czasu i nauki. Jest to możliwe, ponieważ urządzenie posiada różne pakiety gier. Zasada działania jest prosta i wymaga aktywności ruchowej od uczestników podczas wykonywania różnych zadań. Ponadto gry są podzielone na poszczególne grupy wiekowe, co umożliwia dopasowanie poziomu trudności.

Aktywne spędzanie czasu jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej szkół, przedszkoli oraz sal zabaw. Magiczny dywan posiada pakiety gier pozwalające rozwijać różne umiejętności. Znajdziemy m.in. gry dedykowane dla nauki programowania, języka angielskiego oraz przedmiotów szkolnych. Ruch w połączeniu z nauką pozwala uczyć i rozwijać wzmacniając przy tym koncentrację. Ponadto dziecko nie jest narażone na negatywne skutki, które mogłyby wystąpić w przypadku ciągłego spędzania czasu w pozycji siedzącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *