ptaki do odstraszania gołębi

Jak dbać o czystość okien i parapetów?

Wiosenne porządki nieraz pomagają nam wkroczyć w cieplejszą porę roku i uporządkować mieszkanie po zimie. Generalne sprzątanie nie obędzie się bez mycia okien. Co zrobić jednak, aby efekt czystych i lśniących szyb oraz odświeżonych parapetów utrzymał się na długo?

Wiosna to piękna pora roku. To w tym czasie przyroda budzi się do życia, a wraz z nią ludzie. Cieplejszy czas sprawia, że chce nam się więcej i stajemy się aktywniejsi. Częściej wychodzimy nawet na krótki spacer, aby złapać pierwsze promienie słońca. Nieodłączną częścią wiosny są również porządki. W naszej kulturze utarło się, że warto sprzątać po zimie, aby wiosna mogła zagościć w naszych życiach i domach na dobre. Ważną częścią jest umycie okien i parapetów.

Jak prawidłowo umyć okna?

Mycie okien dla niektórych jest dużą przyjemnością, za to inni szczerze nienawidzą tego zajęcia. Jednak to, co łączy te dwie grupy, to chęć uzyskania skuteczności i trwałości. Przed umyciem warto przyrządzić własny płyn do szyb. Wykorzystaj wodę, ocet i kilka kropelek olejku zapachowego. Warto też użyć ściereczki z mikrofibry, dzięki niej na szybach nie zostanie żadna smuga. Istotną kwestią jest również trwałość. Wyeliminuj to, co może brudzić okna i parapety. Najczęściej są to gołębie, które się oswoiły i chętnie podlatują do ludzi. Aby pozbyć się nieproszonych gości, możesz skorzystać z różnych metod. Jedną z nich są ptaki do odstraszania gołębi. Dzięki nim Twoje okna będą lśniły dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *