Nauka języków obcych

Nauka języków obcych – kiedy warto rozpocząć?

Chyba już nikt nie ma wątpliwości co to tego, że języków obcych uczyć się warto. Język angielski jest na przykład obowiązkowy już w szkołach podstawowych, niejednokrotnie zajęcia w formie zabawy prowadzone są w przedszkolach. Okazuje się, że im wcześniej tym lepiej, bo to właśnie kilkulatki przyswajają wiedzę i umiejętności najszybciej.

Właśnie dlatego przedszkole z językiem angielskim jest najbardziej pożądane i zanim zapiszemy dziecko do właściwej placówki, warto zainteresować się jej ofertą i planem codziennych zajęć. Nie musimy obawiać się, że nawet codzienne lekcje angielskiego przemęczą nasze dziecko – doświadczona kadra pedagogów i lektorów dobiera program edukacyjny patrząc przede wszystkim na naturalny rozwój dzieci i ich możliwości, na początku angielski jest raczej formą zabawy aniżeli nudnym wkuwaniem słówek.

Nauka angielskiego w dorosłości nie pójdzie nam już tak sprawnie, nie będzie naturalnym procesem kształcenia. Trzeba zapisać się na niejednokrotnie długi kurs a podstawowa nauka komunikowania się w języku obcym zajmie co najmniej kilka miesięcy. Pamiętajmy również, że w czasach, kiedy trudno nam wygospodarować choć chwilę wolnego, jest nam trudno poświęcić się nauce. Z całą pewnością więc nauka języków obcych powinna rozpocząć się za młodych lat. Przykładem mogą być dzieci dwujęzyczne, które niemalże od narodzin miały styczność z przynajmniej dwoma językami i oboma władają bez większych problemów. Jest to dla nich zupełnie naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *