Pielęgnacja włosów zniszczonych

Włosy ulegają zniszczeniu z wielu czynników. Przede wszystkim to my sami niszczymy je stosując nieodpowiednie kosmetyki, wystawiając na niekorzystne działania atmosferyczne czy poddając pielęgnacji przy wykorzystaniu suszarki, lokówki czy prostownicy. Nieodpowiednie obchodzenie się z włosami bardzo szybko spowoduje pogorszenie ich stanu natomiast naprawa może trwać później całe miesiące.

Przede wszystkim, aby pielęgnacja włosów zniszczonych mogła odbywać się  w profesjonalny sposób powinniśmy wybrać się w celu oceny ich stanu do dobrego fryzjera. Takiego znaleźć możemy wpisując w dostępną wyszukiwarkę dowolne hasło, typu „Dobry fryzjer ursynów”. Ten doradzi nam, jak zadbać o włosy zniszczone oraz zastosuje odpowiednią, intensywną kurację, która ten proces wspomoże.

Początki regeneracji włosów zniszczonych powinny odbywać się poprzez znalezienie przyczyny ich złego stanu. W pierwszej kolejności powinniśmy zrezygnować ze stosowania czynnika, który je zwyczajnie niszczy. Odłóżmy więc na bok prostownicę, suszmy suszarką tylko wtedy, gdy włosy tego rzeczywiście wymagają a loki kręćmy przy pomocy wałków a nie lokówki.

Drugim krokiem jest podcięcie włosów. To niestety niezbędne, by pozbyć się najbardziej zniszczonej ich części a jak wiadomo, najbardziej podatne na zniszczenie są końcówki.

Pamiętajmy również, by włosy zawsze myć delikatnie, osuszać a nie wycierać intensywnie ręcznikiem i używać nieszarpiącej szczotki. Zawsze po umyciu warto nałożyć na włosy właściwą do ich rodzaju odżywkę – o tym, jaka jest dobra na pewno poinformuje Cię wybrany fryzjer.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *