norwegia

Co warto zobaczyć w Norwegii?

Nie ma wątpliwości, że to fiordy są prawdziwą wizytówką i największą atrakcją Norwegii. To właśnie te okazy wyjątkowej natury przyjeżdżają podziwiać turyści z całego świata. Ale warto też dodać, że kraj wikingów to nie tylko bogactwo rozmaitych ukształtowań terenów zielonych. To również nowoczesne miasta, z licznymi obiektami, które warto odwiedzić.

Dużym zainteresowaniem podróżnych cieszy się oczywiście Oslo, stolica Norwegii. To tutaj mieści się Vigeland Sculpture Park, National Opera &Ballet, Holmenkollen Ski Museum&Tower czy Akershus Fortress. Wiele atrakcji dotyczy też życia dawnych przodków – na pewno warto zobaczyć iking Ship Museum.

Aby móc w sposób komfortowy zwiedzać ten kraj, przyda się choćby krótka nauka języka norweskiego. Podstawy językowe są tu niezwykle mile widziane, bo chociaż Norwegowie znają doskonale język angielski to bardzo lubią używać swojego ojczystego języka. Norweski posiada tak wiele dialektów, typowych dla danego regionu tego kraju, że nie trzeba martwić się odmiennym akcentem. Rodowici mieszkańcy krainy fiordów posługują się niemalże kilkudziesięcioma odmianami języka norweskiego, więc naprawdę nie jest to żaden problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *