sprzątanie po zgonach Warszawa

Co dzieje się z ciałem po śmierci? Nie mieliście o tym pojęcia

Śmierć nie jest łatwym tematem i tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się z ludzkim ciałem zaraz po tym, kiedy serce przestaje bić. Najczęściej wiemy tylko tyle, że wraz ze zgonem rozpoczyna się proces rozkładu ciała, natomiast poznanie niektórych szczegółów może nas naprawdę zdziwić.

Czy wiedzieliście na przykład, że włosy i paznokcie wcale nie rosną już o śmierci? To mit, który czas najwyższy obalić. Zaskoczeniem dla wielu będzie na pewno fakt, że zaraz po zgonie wygładzają się zmarszczki. Wszystko dlatego, że mięśnie twarzy zaczynają się spinać, przez co skóra zostaje wygładzona.
Kolejne ciekawostki podają nam specjaliści, dla których do zawodowych obowiązków zalicza się sprzątanie po zgonach. Warszawa może pochwalić się sporą liczbą takich ekspertów. Ci potwierdzają na przykład, że ciało zaraz po zgonie nie wydziela od razu fetoru, ale raczej słodkawy zapach – ten składa się z co najmniej kilku tysięcy związków chemicznych.
Mit, który należy obalić to ten, który wiąże się z trupim jadem. Okazuje się, że ten jest toksyczny, ale nie jest zabójczy dla żyjących. Byłby, jeśli człowiek miałby z nim kontakt w ogromnym stężeniu, na pewno nie tak małym, jaki wydzielany jest z jednego nieboszczyka. Nie oznacza to oczywiście, że z ciałem może mieć kontakt każdy i bez żadnych zabezpieczeń, bo niebezpieczne są przecież inne toksyny i bakterie.
Kolejne ciekawostki dotyczą zwłok w odniesieniu do płci. Wiedzieliście, że nieboszczyk płci męskiej osiąga erekcję? Zjawisko to pojawia się w wyniku nacisku na móżdżek albo kiedy dojdzie do uszkodzenia rdzenia kręgowego – bardzo często dotyczy to na przykład samobójców, którzy z życiem skończyli przez powieszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *