zatrudnienie obcokrajowca

Coraz lepsze zarobki dla Ukraińców

Jeszcze do niedawna opłacalność zatrudniania Ukraińców polegała przede wszystkim na tym, że naszym sąsiadom ze Wschodu oferowano o wiele niższe zarobki. Te czasy się już jednak skończyły. Wraz z napływem kolejnych obywateli Ukrainy dostrzegliśmy ogromną pomoc w rozwoju krajowego rynku. Tak naprawdę w każdej branży łatają oni dziurę po naszych rodakach, którzy wyjechali na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Polscy przedsiębiorcy zrozumieli w końcu, że to między innymi dzięki Ukraińcom firmy mają szansę na prężny rozwój.

Dzisiaj zatrudnienie obcokrajowca jest już normą. Wylicza się, że w naszym kraju pracuje ponad 2 miliony Ukraińców. Co więcej, oni sami uznawani są za idealnych pracowników – realizują oni wyznaczone obowiązki zawodowe prawidłowo, do tego nie są roszczeniowi, bardzo często podejmują się pracy, której nie chcieli wykonywać Polscy.

To dlatego właściciele firmy, którzy decydują się na zatrudnienie Ukraińców, decydują się jednocześnie na podwyższanie wartości ich wynagrodzenia. Dzisiaj obywatele Ukrainy zarabiają dokładnie tyle samo, ile Polacy na tych samych stanowiskach.

Warto podkreślić, że pracodawcy nie boją się zrobić kolejnego kroku do przodu. Większość z tych, którzy zatrudniają w swoich firmach obcokrajowców, deklaruje, że jeśli będzie taka potrzeba, są w stanie dać Ukraińcom kolejne podwyżki. Wszystko po to, by ci dalej chcieli pracować w naszym kraju. Lepsze warunki zatrudnienia z całą pewnością wpływają na to pozytywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *