Norwegia

Czy wyjazd do Norwegii się opłaca?

Kraj wikingów, kraina Fiordów – tak kojarzy nam się przede wszystkim Norwegia. Coraz częściej jednak zwracamy uwagę na ten kraj z perspektywy dobrze płatnej pracy, każdego roku coraz większa grupa Polaków wyjeżdża tam nie tylko po to, by podziwiać piękno okazałych tworów przyrody, ale do pracy sezonowej bądź stałej. Wszystko w pogoni za lepszym życiem, dobrobytem.

Nie ma w tym nic dziwnego bowiem Norwegia plasuje się w czołówce państw europejskich, które wykazują najwyższe zarobki. Tam płaca minimalna jest co najmniej kilkakrotnie wyższa aniżeli u nas. Na pracę sezonowa decydują się głównie studenci, którzy mają dosyć długą przerwę wakacyjna pomiędzy zajęciami. Na wyjazd do Norwegii na stałe decydują się natomiast wykwalifikowani specjaliści, którzy mają tam nie tylko szansę na wyższe zarobki, ale również rozwój, lepszy komfort pracy i doświadczenia zawodowe.

Z tego wynika, że wyjazd do Norwegii jest bardzo opłacalny. Trzeba jednak zauważyć, że zanim spakujemy walizki należy się uprzednio właściwie przygotować. Przede wszystkim warto poznać nie co język, jakim posługują się Norwegowie. O ile w dużych miastach z powodzeniem będziemy mogli porozumiewać się po angielsku tam w mniejszych miejscowościach wymagany jest język norweski. Zresztą, nauka jezyka norweskiego na pewno nie pójdzie na marne a my zdobędziemy kolejny plus u potencjalnego pracodawcy. Jeśli myślimy o wyjeździe do krainy fiordów dobrze jest chociażby zapisać się na przyspieszony kurs dla poczatkujących. Taki oferuje między innymi szkoła językowa z siedzibą w Oslo. Pamiętajmy, że nauka na miejscu d najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *